BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podpisano umowę na przebudowę stadionu w Kołobrzegu

Być może już latem zacznie się przebudowa stadionu piłkarskiego w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). W piątek marszałek województwa i prezydent miasta podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

Przebudowa obiektu ma kosztować niemal 34 mln zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 13,3 mln zł. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na rok 2011.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Kołobrzegu Michał Kujaczyński, przetarg na wykonawstwo miasto zamierza ogłosić w ciągu kilku najbliższych dni.

Przebudowywany stadion w Kołobrzegu ma mieć murawę piłkarską o wymiarach 68 x 105 m, dwie kryte trybuny dla 3014 widzów. W ramach inwestycji powstanie również zaplecze technicznoľsocjalne oraz boisko treningowe.

Obiekt ma spełniać wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące organizacji meczów międzynarodowych.

Obok stadionu wybudowany zostanie parking na 233 samochody, skatepark i ścianka do wspinaczki skałkowej.

Stadion w Kołobrzegu będzie jednym z obiektów Regionalnego Centrum Sportu. W skład kompleksu będzie wchodziła istniejąca już hala sportowa äMileniumö, kryty basen ze zjeżdżalniami, hotelik, tory łucznicze, lodowisko oraz Euroboisko.

Kołobrzeski kompleks po zakończeniu przebudowy stadionu ma być najnowocześniejszym wielofunkcyjnym obiektem piłkarskim na Pomorzu. Według szacunków władz Kołobrzegu z infrastruktury Regionalnego Centrum Sportu będzie rocznie korzystało 52 tys. osób.

źródło: www.wnp.pl

logo footer