BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Prace na Stadionie Śląskim w Chorzowie wciąż trwają

Zakończono główne roboty ziemne i fundamentowe na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a montaż żelbetowych elementów schodkowych trybuny zachodniej ukończono już w 98%. Wykonano również słupy nośne nowego zadaszenia stadionu i zamontowano elementy ringu dolnego.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczęto montaż tymczasowej konstrukcji, która posłuży do montażu słupów konstrukcji dachowej i ringu górnego. Będzie on zamontowany ok. 20 metrów wyżej niż obecnie widoczny ring dolny. Montaż ringu górnego zakończy się w połowie stycznia 2011 r. Zaawansowanie robót Generalnego Wykonawcy ocenić można na ok. 45 %.

Trwa również dostawa lin nośnych konstrukcji dachu z firmy BRIDON. Dostarczono ich już 111 z planowanych 126. Mostostal Zabrze przygotowuje leżnie do rozłożenia lin. Rozpoczęto już rozkładanie lin na koronie stadionu. Podniesienie olinowania dachu stadionu zaplanowano na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

W Austrii rozpoczęto już produkcję płyt poliwęglanowych "Lexan". Na miejsce budowy dostarczono ich pierwszą partię - ok. 6200 m2. Trwa budowa promenady trybuny zachodniej. Wykonano całą płytę wewnętrzną promenady oraz ok. 20 % płyty zewnętrznej. Budowane są także boksy VIP, kioski i toalety pod trybuną zachodnią. Na promenadzie trybuny wschodniej zbudowano ich już połowę.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie prowadzone są także roboty związane z instalacjami i sieciami m.in. kanalizacją deszczową (zakończono połowę prac), wodociągową (zrealizowana w 65%), siecią cieplną (wykonaną w 3/4) oraz kanalizacją sanitarną, instalacją elektryczną oraz siecią teletechniczną. Każdego dnia w prace związane z przebudową Stadionu Śląskiego zaangażowanych jest 310 pracowników. Planowany termin zakończenia prac to III kwartał przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Generalnym Wykonawcą inwestycji "Zadaszenie widowni oraz niezbędna infrastruktura techniczna Stadionu Śląskiego w Chorzowie" jest konsorcjum firm: HOCHTIEF Polska S.A. - lider konsorcjum, HOCHTIEF Construckion A.G., Niemcy, Mostostal Zabrze Holding S.A., THERMOSERR Sp. z o.o.

Kontrakt na roboty budowlano-montażowe opiewa na kwotę brutto: 338 387 353,60 zł (wartość kosztorysowa całej inwestycji wyniesie ok. 415 mln zł, w tym roboty budowlane, prace projektowe, nadzór inwestorski, funkcje lekkoatletyczna itp.).

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: sxc.hu

logo footer