BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na krytą trybunę na Stadionie w Rzeszowie

Dziewięć firm i konsorcjów chce wybudować krytą trybunę na stadionie miejskim w Rzeszowie. W środę otwarto oferty, jakie wpłynęły w przetargu na wykonanie tej inwestycji.

Jak poinformował Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, oferty na budowę krytej trybuny na stadionie zamykały się w przedziale od ponad 31,5 mln zł do ok. 38,1 mln zł.

Teraz będziemy sprawdzać, czy wszystkie oferty spełniają specyfikację przetargową. Następnie wybrany zostanie wykonawca. Chcemy to zrobić jak najszybciej, dodał.

Kryta trybuna na stadionie w Rzeszowie ma być zabudowana do końca września przyszłego roku. Pomieści niespełna 5 tys. kibiców. Jej budowa to pierwszy z przewidzianych kilku etapów modernizacji stadionu. Władze miasta planują, że w przyszłości wszystkie trybuny oraz tor żużlowy będą zadaszone.

Zakończony w środę przetarg był już drugim na tę inwestycję. Pierwszy, ze względu na protesty firm, które przegrały, zakończył się fiaskiem. Najpierw Urząd Zamówień Publicznych podważył wybór polsko-ukraińskiego konsorcjum firm. Następnie miastu nie udało się podpisać umowy ze startującą w tym przetargu firmą Budimex. Zrezygnowała ona z realizacji budowy za ustaloną wcześniej kwotę. Budimex tłumaczył się wzrostem cen usług i materiałów budowlanych, jaki nastąpił od czasu przetargu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer