BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

UEFA zadowolona z przygotowań

Komitet Wykonawczy UEFA ocenił w piątek, że przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku są zaawansowane i nie wzbudzają większego niepokoju.

Sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino i jest zadowolony z przygotowań i przypomniał, że trzy spośród ośmiu przygotowywanych na turniej Euro 2012 stadionów jest już gotowych: w Doniecku, Charkowie i Poznaniu.

Infantino uznał, że w obu krajach prace postępują właściwym rytmem, choć istnieje małe opóźnienie w stosunku do harmonogramu, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i transport.

Generalnie wszystko znajduje się na dobrej drodze. Jesteśmy pewni, że we współpracy z rządami zdążymy na czas, podsumował.

Sekretarz generalny zapowiedział ponadto wzrost o 15 procent dotacji dla każdej z 53 narodowych federacji (9 mln euro na federację za lata 2012-2016), dotację na rozwój futbolu kobiet (100 tys. euro) i niewielką korektę w rozgrywkach Ligi Europejskiej - przyspieszenie począwszy od 2012 roku dwóch ostatnich kolejek fazy grupowej, by odbywały się w tych samych tygodniach co Liga Mistrzów.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer