BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina wyda ponad 6 mld hrywien w 2011 r. na przygotowania Euro 2012

W przyszłym roku na przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. Ukraina chce wydzielić ponad 6 miliardów hrywien, czyli równowartość ok. 2,3 mld złotych.

Kwota 6 mld hrywien znalazła się w projekcie budżetu rządu premiera Mykoły Azarowa, omawianym w poniedziałek przez ukraińskie media. Oczekuje się, że w najbliższych dniach projekt zostanie rozpatrzony w parlamencie.

6 mld hrywien w 2011 r. na przygotowania Euro 2012 będą przeznaczone przede wszystkim na zakończenie przebudowy Stadionu Olimpijskiego w Kijowie, oraz budowę stadionu we Lwowie.

Zostaną także wykorzystane na zakończenie modernizacji lotnisk w czterech ukraińskich miastach-gospodarzach turnieju: Kijowie, Lwowie, Doniecku i Charkowie.

W ramach przygotowań do ME-2012 w przyszłym roku ukraiński rząd wydzieli również środki na bazy treningowe dla drużyn, które spotkają się podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie, oraz modernizację bazy transportowej w miastach-gospodarzach. Planowane są m.in. zakupy 33 wagonów tramwajowych, a także 143 autobusów i trolejbusów.

źródło: PAP
zdjecie: www.qsnews.pl

logo footer