BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Przemyślu powstanie Biały Orlik

Jeszcze w tym rok w Przemyślu wybudowane zostanie lodowisko. Koszt przedsięwzięcia to ponad 730 tys. zł, blisko połowa tej sumy pochodzić będzie z budżetu państwa. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu Biały Orlik.

Budowa lodowisk jest kontynuacją programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Lodowiska mają funkcjonować zimą na boiskach wybudowanych w ramach tego programu. 50 proc. kosztów inwestycji - nie więcej jednak niż 300 tys. zł - pokrywa budżet państwa, pozostałą kwotę wyłożyć musi samorząd.

Główną ideą budowania Białych Orlików jest popularyzacja sportów zimowych, w tym jazdy na łyżwach.

Jak poinformował w poniedziałek Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśla, lodowisko wybuduje firma Budowa Lodowisk TOL z Warszawy; cena jaką zaproponowała w przetargu to ponad 730 tys. zł. Jej oferta była jedyną, która wpłynęła w konkursie przetargowym, dodał.

Oprócz samego, składanego lodowiska zakupiona będzie niezbędna infrastruktura w tym m.in. agregat chłodniczy, bandy i maszyny do pielęgnacji lodowiska.

Jak zaznaczył Porada, lodowisko powstanie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Zakupimy również sto par łyżew i suszarek. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się montaż lodowiska, dodał.

Przemyskie lodowisko będzie zlokalizowane na boisku przy ul. Dworskiego. Będzie to jedno z pierwszych lodowisk, jakie powstanie w kraju w ramach rządowego programu Biały Orlik.

źródło: PAP
zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer