BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Firma Husqvarna otworzyła fabrykę w Polsce

Międzynarodowa firma Husqvarna właśnie otworzyła fabrykę w Polsce. Na lokalizację zakładu wybrano podkarpacki Mielec. Inwestycja powstała w niecałe 300 dni. W fabryce zaczęto produkcję: kosiarek oraz riderów. Husqvarna zatrudniła w polskiej w fabryce ok. 100 pracowników.

Ruszyła już produkcja w fabryce firmy Husqvarna w polskim Mielcu. W Polsce produkowane będą maszyny do pielęgnacji zieleni, przeznaczone na światowe rynki, w tym tradycyjne kosiarki oraz nowoczesne urządzenia jakimi są ridery. W nowej fabryce pracujemy na 2 nowoczesnych liniach przeznaczonych do produkcji kosiarek oraz riderów. Od dziś już powstają tam maszyny, które trafią do klientów na rynkach europejskich. W 2011 roku zakładamy, że w fabryce powstanie w sumie ok. 100 000 produktów, powiedziała Maria Wallin, Dyrektor fabryki Husqvarna w Mielcu.

Tylko w 300 dni udało się: przygotować teren pod inwestycję, wybudować fabrykę oraz zatrudnić kadrę. Cieszymy się, że właśnie na terenie podkarpackiego Mielca powstał ten projekt. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata współpraca z przedstawicielami władz lokalnych - tak jak do tej pory, będzie przebiegała wzorowo, powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty sprzedaży połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów. Polska jest jednym z ważniejszych rynków dla międzynarodowej korporacji Husqvarna, a prowadzona dotychczas działalność w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn została rozszerzona o produkcję wybranych typów urządzeń w nowej fabryce w Polsce.

Na wiosnę 2011 planowane jest oficjalne otwarcie fabryki Husqvarna w Polsce. Wartość zrealizowanej inwestycji to ok. 100 milionów złotych (250 mln koron szwedzkich).

źródło i zdjęcie: ComPress S.A.

logo footer