BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

PGE Arena Gdańsk: na stadionie system bezgotówkowej płatności

Na PGE Arenie Gdańsk nie będziemy płacić gotówką. Za wszystko, od wody mineralnej po parking, płacić będziemy bezdotykowymi kartami. Zasilić je będziemy mogli pieniędzmi przez internet, SMS, czy w kiosku na stadionie.

Płatności gotówką powoli odchodzą do lamusa. Najlepszym tego przykładem będzie PGE Arena Gdańsk. Stadion w Gdańsku wyposażony zostanie bowiem w tzw. system bezgotówkowych płatności. Oznacza to, że każdy, kto znajdzie się na terenie stadionu, by dokonać jakiegokolwiek zakupu, będzie musiał wcześniej przelać na bezstykową kartę gotówkę, która zostanie zapisana na karcie, tak jakby w "elektronicznej portmonetce". Następnie taka osoba będzie mogła płacić swoją kartą za wszystkie towary i usługi, oferowane na stadionie.

System Bezgotówkowej Płatności znacznie skróci czas transakcji, co pozwoli na obsługę większej ilości osób w krótszym czasie. Taką kartę będzie można zarówno łatwo nabyć, jak i łatwo doładować poprzez sprawny system dystrybucji: wyznaczone grupy stewardów, doładowanie przez internet, portal kibica, przelew, gotówkę w kasie lub kiosku mobilnym, poprzez SMS itp., wylicza Michał Fijałkowski, menedżer ds. marketingu i PR spółki BIEG 2012.

Karty płatności bezgotówkowej będą również środkiem płatniczym na stadionie poza meczami piłkarskimi. Podczas innych imprez masowych, takich jak np. koncert, będzie można wyposażyć się w jednorazowe karty, dostępne na stadionie, które umożliwią płatność bezgotówkową na jego terenie.

Karty kibica wyposażone w technologię payPass będą użyteczne nie tylko w czasie dokonywania płatności podczas codziennych wizyt na stadionie w fan pubie, restauracji czy w sklepie klubowym, ale również poza nim w każdym miejscu obsługującym karty w tej technologii. W praktyce oznacza to, że będziemy posiadali kartę debetową, za pomocą której będziemy mogli zapłacić za zakupy, bilet do kina czy obiad w restauracji.

System oparty będzie o technologię payPass (MasterCard) lub payWave (Visa). Są to dwie najpopularniejsze technologie dostępne na rynku. Umożliwia płatność bezgotówkową zarówno osobom posiadającym kartą kibica w systemie payPass, jak i osobom posiadającym inne karty płatnicze, np. w systemie payWave, które będą uczestniczyć w sporadycznych wydarzeniach na stadionie typu koncert czy konferencja, dodaje Fijałkowski.

Aby przyśpieszyć obsługę kibiców, system nie będzie wymagał autoryzacji, czyli podawania kodu PIN, przy transakcjach poniżej 50 zł.

Cały system będzie też zintegrowany m.in. z systemem parkingowym i lojalnościowym. Dzięki temu karty płatności bezgotówkowej będą również środkiem płatniczym za postój na parkingu np. podczas meczów lub w czasie codziennych wizyt na stadionie PGE Arena Gdańsk. Z kolei aplikacja Loyalty, po każdym dokonanym zakupie będzie przyznawała właścicielowi punkty lojalnościowe.

Pozwoli mu to na zakup konkretnych produktów po obniżonej cenie lub odbioru darmowych upominków w zależności od przypisanej kampanii, wyjaśnia Fijałkowski.

Karty nie będą przydatne wyłącznie podczas meczów czy dużych imprez. Dzięki aplikacji Hospitality Packages będzie można korzystać z kart także podczas innych mniejszych imprez na stadionie takich jak np. organizacja urodzin w fan pubie czy restauracji.

Na taką imprezę będzie można wykupić specjalny pakiet, który umożliwi zapłacenie za z góry określony pakiet produktów i usług. Będzie to szczególnie pomocne w obsłudze równego rodzaju konferencji i imprez biznesowych, zapewnia Fijałkowski.

Zalety systemu bezgotówkowego poznamy zapewne podczas pierwszego meczu, jaki rozegrany zostanie na PGE Arenie Gdańsk.

źródło: www.trojmiasto.gazeta.pl
zdjęcie: Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

logo footer