BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Za pół roku ma być znany operator stadionu w Poznaniu

Najpóźniej w lipcu tego roku ma być znany operator Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Taki wstępny termin zakłada spółka Euro Poznań 2012, mająca wkrótce rozpocząć negocjacje z dwoma firmami, które zgłosiły się do przetargu.

Poznański stadion, jedna z czterech polskich aren Euro 2012, został oddany do użytku w połowie września. Obecnie zarządzają nim Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, ale w tym roku obowiązki zarządcy przejmie już profesjonalny operator.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - AEG Europe z siedzibą w Londynie oraz konsorcjum KKS Lech Poznań i Marcelin Management, który zajmuje się m.in. obsługą sklepu internetowego poznańskiego klubu.

W Gdańsku do przetargu zgłosił się tylko jeden podmiot, we Wrocławiu dwa, można powiedzieć, że jest to chyba jakiś standard, powiedział Michał Prymas wiceprezes spółki Poznań Euro 2012.

Jak dodał Prymas, obaj kandydaci otrzymali zalecenie uzupełnienia wniosków i jeszcze w styczniu ma rozpocząć się kolejny etap postępowania przetargowego czyli negocjacje z potencjalnymi operatorami.

O tym jak długo będą przebiegać rozmowy z podmiotami nie będzie zależeć wyłącznie od nas. My jednak ze swojej strony uczynimy wszystko, aby szybko i sprawnie przeprowadzić te rokowania. Optymalny termin wyłonienia operatora na stadionie w Poznaniu to okres między kolejnymi sezonami ligowymi czyli połowa roku, podkreślił Prymas.

Obecnie mogący pomieścić 43 tysiące widzów Stadion Miejski w Poznaniu dzierżawią Lech i pierwszoligowa Warta Poznań. Ten drugi klub "wypożycza" obiekt tylko na mecze ligowe.

źródło: PAP
zdjęcie: EURO Poznań 2012

logo footer