BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zakończenie montażu konstrukcji linowej dachu Stadionu Narodowego

4 stycznia na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia montażu konstrukcji linowej dachu Stadionu wraz z symbolicznym zawieszeniem wiechy.

W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Wiceprezydent m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz oraz Prezes Zarządu Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler.

Dzisiaj, kiedy najwyższy punkt konstrukcji Stadionu Narodowego, zgodnie z tradycją jest ozdobiony wiechą, jest to moment szczególnie wzruszający bo oddajemy jedną z największych konstrukcji w historii Polski, powiedział Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Od wielu lat w Polsce nie było takich inwestycji jak ta. Musiało minąć wiele lat żeby Polacy z dumą mogli powiedzieć, że w Polsce powstają rzeczy wielkie, nieprzeciętne. To miejsce będzie miejscem radosnym, dla milionów ludzi, którzy będą ten stadion odwiedzać. Ten stadion jest symbolem najnowocześniejszych inwestycji i rzeczywiście jest imponujący. Widać wyraźnie, że krok po kroku Stadion powstaje i powstanie w terminie. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy są zaangażowani w ten projekt. Stadion ten będzie pomnikiem Waszej chwały, dodał.

Kiedy zobaczyłam Stadion Narodowy w Warszawie, pomyślałam, że oto w ciągu kilkunastu miesięcy mamy piękny Stadion o tak zaawansowanej konstrukcji. W przyszłym roku przyjdziemy tutaj po to, by trzymać kciuki za naszą reprezentację - powiedziała Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zakończenie montażu konstrukcji linowej dachu - operacji big lift i podniesienie konstrukcji dachu linowego wraz z iglicą jest dotrzymaniem kolejnego terminu kluczowego, 4 stycznia br. zapisanego w harmonogramie budowy.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer