BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Znamy logo igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku

Na plaży Copacabana w Rio de Janeiro zaprezentowano w piątek, 31 grudnia, tuż przed północą oficjalne logo igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Odsłonięcie symbolu obejrzało ponad milion widzów, którzy przyszli świętować nadejście nowego roku.

Logo igrzysk olimpijskich w Rio w 2016 roku przedstawia przechyloną na bok figurę o nieokreślonym kształcie, w kolorach niebieskim, zielonym i kanarkowym, przypominającą motyla lub serce. Jego uzupełnieniem jest napis Rio 2016 w takich samych barwach.

Logo igrzysk olimpijskich w Rio w 2016 roku wyraża pasję i przemiany. Pasję zarówno mieszkańców Rio, jak też i wszystkich Brazylijczyków do sportu i świętowania, oraz zmiany, jakie igrzyska przynoszą miastu organizującemu tę imprezę i całemu krajowi, powiedział prezes komitetu organizacyjnego olimpiady Carlos Nuzman.

Zdaniem organizatorów, symbol igrzysk ma odzwierciedlać kulturę Rio, przedstawiać jego naturalne piękno oraz reprezentować radosnych mieszkańców. Został zaprojektowany w oparciu o cztery czynniki: udzielającą się energię, harmonijną różnorodność, radosną naturę i charakter oraz duch olimpijski.

Wyboru logo dokonało 15 przedstawicieli komitetu organizującego spośród prawie 140 projektów. Najlepszą okazała się propozycja zaprezentowana przez projektantów z brazylijskiej firmy Tatil.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer