BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Adamek kontra Kliczko na wrocławskim stadionie

Marzenie wielu kibiców stanie się rzeczywistością - podczas sezonu otwarcia Stadionu Miejskiego we Wrocławiu planowana jest prestiżowa walka bokserska: Mistrz Świata wagi ciężkiej Wladimir Kliczko prowadzi rozmowy dotyczące akceptacji wyzwania od Tomasza Adamka

Pojedynek zostanie zorganizowany we współpracy Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (IBF) ze Światową Organizacją Bokserską (WBO). Wladimir Kliczko (55-3, 49 KO's) jest obecnie mistrzem obu tych federacji, jednak Adamek, były Mistrz Świata w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej, zamierza pokonać fenomenalnego Mistrza z Ukrainy i jest zdeterminowany, żeby tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej trafił do Polski pierwszy raz w historii!

Obecnie Tomasz Adamek (43-1, 28 KO's) upoważnił swoich przedstawicieli do podjęcia rozmów z promotorem Wladimira Kliczko, K-2 Promotions, aby zorganizować to spektakularne wydarzenia we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu. Jest pewne, że ten pojedynek bokserski stanie się najważniejszym sportowym wydarzeniem w Polsce w 2011 roku. Kathy Duvie z Main Events oraz Ziggy Rozalski z Ziggy Promotions podjęli decyzję o organizacji walki właśnie we Wrocławiu:

Nie ma dla nas lepszego miejsca do rozegrania tego pojedynku. Wrocław może zaoferować fanom boksu ponad 50.000 miejsc na komfortowym i nowoczesnym Stadionie. Kibice przyjadą nie tylko z Polski, ale także z Niemiec i Ukrainy, by wesprzeć w tej historycznej walce swym dopingiem zarówno Wladimira Kliczkę jak i Tomasza Adamka. Jak dodaje Ziggy Rozalski, Przewidujemy, że walka będzie transmitowana na całym świecie i obejrzy ją ponad 14 milionów widzów.

Wrocław zapewnia doskonałą infrastrukturę, oferując zmodernizowany port lotniczy, rozwiniętą i zróżnicowaną bazę hotelową oraz nowoczesny Stadion - arenę widowiskowo-sportową na światowym poziomie. Stadion we Wrocławiu jest jedynym tego typu obiektem w Polsce zarządzanym przez profesjonalnego operatora. Współpracujemy z SMG na całym świecie, dlatego też mamy całkowitą pewność, że zaplanowane przez nas wydarzenie spełni najwyższe międzynarodowe standardy, dodaje Kathy Duva. Podpisanie umowy pomiędzy managerami Tomasza Adamka i Wladimira Kliczko planowane jest na przyszły tydzień.

Podejmowaliśmy starania aby ta historyczna walka odbyła się we Wrocławiu już od ponad 6 miesięcy, dodaje Michael Brill, Regionalny Wiceprezes SMG i w najbliższym czasie zamierzamy ogłosić więcej spektakularnych wydarzeń, które odbędą się w tym roku na Stadionie.

źródło: Wrocław 2012
zdjęcie: Mike Gladysz/tomaszadamek.com.pl

logo footer