BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wkrótce ruszy budowa nowej hali w Toruniu

11 stycznia w urzędzie miasta w Toruniu otwarto koperty z ofertami na wybudowanie hali widowiskowo-sportowej za ponad 120 mln zł.

Nowa hala w Toruniu będzie miała widownię na około 7 tys. miejsc, z wydzielonymi strefami VIP i stanowiskami dla dziennikarzy, komentatorów oraz z możliwością dostawienia składanych trybun.

W hali znajdą się: sala główna z lekkoatletyczną bieżnią o długości 200 m, wyposażona w infrastrukturę sportowo-techniczną, 4-torowa bieżnia rozgrzewkowa, boiska wielofunkcyjne dla rozgrywek turniejowych koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja halowego, tenisa stołowego i ziemnego, badmintona, kick-boxingu, szermierki, gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz halowego hokeja na trawie, ścianka wspinaczkowa, sale sportów walk. Znajdą się tam też: gabinety lekarskie i odnowy biologicznej,siłownie oraz hotel i restauracje.

Projekt wykonawczy hali w Toruniu został oddany jesienią ubiegłego roku, a 4 listopada ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę hali widowiskowo-sportowej wraz z infrastrukturą. Stanęło do niego 10 firm z różnych części Polski.

Najtańszą ofertę - za cenę 121.793.370,00 zł brutto - złożyło konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A (lider) i PBG S.A. (partner) z Wysogotowa. O około 4 mln zł drożej halę chce zbudować firma Skanska S.A. z Warszawy. Najwyższą cenę podało konsorcjum firm Alpine Construction Polska sp. z o.o. z Krakowa (lider) i Alpine Bau Deutschland AG z Niemiec (partner).

Inwestycja będzie finansowana ze środków miasta, samorządu województwa oraz ministerstwa sportu.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Wojciech Kardas / Agencja Gazeta

logo footer