BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Poznańscy studenci na EURO-stażach

13 stycznia odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Miastem Poznań a rektorami UAM, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Poznańskiej w sprawie programu staży dla studentów w zakresie kluczowych inwestycji UEFA Euro 2012.

Program staży studenckich polega na stworzeniu przez Spółkę Infrastruktura Euro Poznań 2012 możliwości odbywania w trakcie trwania roku akademickiego przez studentów II stopnia 3-miesięcznych staży przy wybranym projekcie inwestycyjnym, według określonego planu zajęć i czynności, za których wykonanie przewidziane jest wynagrodzenie.

Program Euro-staży rozpoczyna się 1 marca 2011 roku i obejmować będzie 3 edycje. W ramach pierwszej edycji staż odbywać będzie do 10 studentów, w kolejnych być może więcej, jeśli doświadczenia wskażą na taką potrzebę.

Celem programu jest przede wszystkim stworzenie studentom możliwości zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń, które mogą być przydatne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Dzięki programowi Euro-staże Poznań chce też promować inwestycje związane z organizacją UEFA Euro 2012 i zabiegać o społeczną akceptację dla utrudnień przez nie powodowanych. Nie bez znaczenia jest też umacnianie współpracy i budowanie dobrych relacji ze środowiskiem akademickim.

Inwestycje Spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 objęte programem staży, w ramach których istnieje możliwość odbycia staży inżynierskich, prawniczych, ekonomicznych i socjologicznych, to:

  • Przedłużenie trasy PST do Dworca Zachodniego w Poznaniu
  • Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej do układu dwujezdniowego od ul. Smoluchowskiego do ul. Malwowej
  • Odnowa infrastruktury transportu publicznego w związku z organizacją EURO 2012 w Poznaniu
  • Budowa trasy tramwajowej Os. Lecha-Franowo w Poznaniu
  • Budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

źródło i zdjęcie: www.poznan.pl

logo footer