BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie produkować prąd?

MOSiR dostarcza mieszkańcom rozrywek sportowych i możliwości wypoczynku. Niebawem ośrodek rozszerzy zakres działalności i zacznie produkować prąd.

Niewiele osób wie, że tama, na której kończy się Zalew Zemborzycki, a zaczyna Bystrzyca na swoim miejskim odcinku, może służyć do produkcji energii elektrycznej. W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomi tam małą elektrownię wodną.

Na tamie kiedyś zainstalowano urządzenia do produkcji prądu. Są tam do tej pory, ale czas sprawił, że nie nadają się do użytku. Trzeba więc zainstalować nowe, by uruchomić produkcję prądu dzięki sile wód Zalewu Zemborzyckiego.

Ma to kosztować 100 tysięcy złotych, które MOSiR ma dostać z budżetu miasta. Wyprodukowany prąd będziemy sprzedawać Polskiej Grupie Energetycznej. Kwota sprzedaży zmniejszy sumę na naszych rachunkach za prąd - mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. Dodaje, że ośrodek chce zasilać większość swoich obiektów ze źródeł energii odnawialnej.

Chodzi przede wszystkim o pochłaniające najwięcej energii hale sportowo-widowiskowe: Globus i starszy obiekt przy al. Zygmuntowskich. Ośrodek chciałby zainstalować w obu halach baterie słoneczne. Składał już wniosek o unijne dofinansowanie takiego przedsięwzięcia.

Znalazł się na liście rezerwowej, raczej będziemy więc musieli poszukać pieniędzy we własnym budżecie. Będzie to łatwiejsze, jeśli zgodnie z planami władz miasta ośrodek zostanie przekształcony w spółkę, uważa Szmit.

źródło: www.lublin.gazeta.pl
zdjęcie: Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta

logo footer