BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Projekt "Sport i środowisko - najlepsze praktyki"

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w projekcie "Sport i Środowisko - najlepsze praktyki". Organizatorami akcji są: Fundacja RECAL, TAFISA - Światowa Organizacja Sportu dla Wszystkich oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Inicjatywa projektu "Sport i Środowisko - najlepsze praktyki" ma na celu propagowanie działań proekologicznych w połączeniu z aktywnością sportową. Projekt dedykowany jest głównie dla Szkół Mistrzostwa Sportowego, placówek oświatowo-dydaktycznych o profilu sportowym oraz klubów i sekcji sportowych, które łączą rozwój fizyczny z działaniami edukacyjnymi.

Inauguracja projektu miała miejsce 28 października 2010 r. podczas ogólnopolskiej konferencji Ministerstwa Sportu i Turystyki z polskimi związkami sportowymi w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Prace projektowe polegające na opisie najciekawszych inicjatyw oraz działań proekologicznych realizowanych przez uczestników w związku z aktywnością sportową mogą być zgłaszane do końca czerwca 2011 roku na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Prace te, powinny być przygotowane indywidualnie przez poszczególne szkoły lub kluby w oparciu o doświadczenia zgromadzone wcześniej lub działania wypracowane specjalnie na potrzeby tego projektu.

Jeśli uczestnicy projektu "Sport i środowisko - najlepsze praktyki" chcieliby uzyskać wsparcie m.in. przez otrzymanie nagród rzeczowych dla najlepszych lub wyróżnionych uczniów, mogą zgłaszać zawody i imprezy sportowe, które będą opisane w projekcie, przed ich rozpoczęciem na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Podsumowaniem projektu będzie publikacja "Sport i środowisko - najlepsze praktyki" zawierająca informację o najciekawszych i najbardziej innowacyjnych inicjatywach zrealizowanych przez jego uczestników. Będzie ona zawierać opisy i zdjęcia dokumentujące najlepsze praktyki obejmujące różne obszary działań jak np. recykling, oszczędność energii i wody, transport publiczny oraz organizację "zielonych" zawodów sportowych.

źródło: www.msport.gov.pl
zdjęcie: www.opole.pl

logo footer