BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych - pierwsze kryte lodowisko w Warmińsko-Mazurskim

Pierwsze kryte lodowisko na Warmii i Mazurach otwarto we wtorek w Giżycku. Inwestycję miasta, wartą ponad 12 mln zł, dofinansowano ze środków unijnych - poinformował giżycki urząd miejski.

Jak poinformowała Małgorzata Kulas z Urzędu Miasta w Giżycku, w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych - bo tak nazwano obiekt - znalazło się sztuczne lodowisko z płytą o wymiarach 30 m na 60 m i widownią na 280 miejsc.

Kryte lodowisko zaopatrzone jest również w boksy dla zawodników, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnię łyżew. Na piętrze będzie się znajdowała kawiarnia i pokoje klubowe. Budynek ma windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Otwarte we wtorek Mazurskie Centrum Sportów Lodowych będzie też spełniać funkcję hali widowiskowej podczas organizacji miejskich koncertów i imprez sportowych. Wewnątrz może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli.

Inwestycję sfinansował giżycki samorząd miejski. Gmina pozyskała również 400 tys. zł dotacji z ministerstwa sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz blisko 2,3 mln zł z Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: PAP
zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer