BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Aquapark w Wągrowcu ogrzewany kolektorami słonecznymi oraz pompą ciepła

Kolektory słoneczne oraz pompy ciepła ogrzewają nowoczesny aquapark zbudowany w Wągrowcu.

Kolektory słoneczne oraz pompy ciepła ogrzewające nowoczesny aquapark w Wągrowcu, wykorzystujące energię słoneczną i znacznie obniżające koszty eksploatacji obiektu, zainstalowano dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który na wsparcie inwestycji przekazał pół miliona złotych.

Kompleks basenów nad brzegiem Jeziora Durowskiego, położony niemal w centrum miasta, zbudowany został przez spółkę komunalną w niespełna dwa lata. Ciepło na pływalniach oraz w innych pomieszczeniach zapewnią zainstalowane na budynku kolektory słoneczne, ich łączna powierzchnia wynosi ponad 180 m kw.. informuje WFOŚiGW w Poznaniu.

Wągrowiecki Aquapark, jest kolejnym obiektem zbudowanym z pomocą środków WFOŚiGW w Poznaniu. W minionych trzech latach na wsparcie różnych przedsięwzięć realizowanych w Powiecie Wągrowieckim przekazał on blisko 11,5 mln zł.

Najważniejszymi zadaniami realizowanymi z naszą pomocą były termomodernizacje szkół w Wągrowcu i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mieścisku oraz sieci kanalizacyjnych w Kobylcu i Gołańczy. Dofinansowaliśmy też rekultywację Jeziora Durowskiego, odnowę kilku zabytkowych parków a także zakup pojazdu ratowniczego dla miejscowej jednostki strażackiej. Wszystkie te przedsięwzięcia poprawiają stan środowiska oraz warunki życia mieszkańców. Obecnie szczególnie ważne dla miasta i okolicznych gmin jest uporządkowanie gospodarki odpadami. Projekt budowy nowoczesnego zakładu ich przetwarzania uzyskał dofinansowanie unijne. Ekologiczne inicjatywy wągrowieckich samorządowców są doceniane i warte wspierania, podkreślał Przemysław Gonera, prezes WFOŚiGW podczas otwarcia Aquaparku w Wągrowcu.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: sxc.hu

logo footer