BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. przebuduje stadion w Mielcu

Ponad 36,5 mln zł ma kosztować modernizacja stadionu w Mielcu. W czwartek została podpisana umowa w tej sprawie między władzami miasta a firmą Tamex Obiekty Sportowe S.A.

Rzecznik prezydenta Mielca Krzysztof Urbański poinformował, że oferta firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. okazała się najtańsza. Do przetargu stanęło 12 firm, których oferty sięgały od 36,5 mln zł do ponad 52 mln zł. Żadna z ofert nie została odrzucona, dodał. Podkreślił, że oferta firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. jest o ok. 5,5 miliona niższa niż wynikało to z kosztorysu projektowego.

Arkadiusz Urban, dyrektor handlowy firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A. powiedział, że firma będzie chciała jak najszybciej rozpocząć prace. Podkreślił, że spółka ma doświadczenie w budowaniu i remoncie obiektów sportowych. Wykonała m.in. Narodowy Stadion Rugby w Gdyni czy stadion lekkoatletyczny w Zakopanem.

Zgodnie z umową, miasto musi przekazać firmie teren inwestycji w ciągu 10 dni od daty podpisania dokumentu. Pierwsze prace mogą ruszyć na stadionie w Mielcu już w lutym.

W pierwszym etapie przebudowy, czyli w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, wykonana będzie modernizacja trybuny wschodniej. Drugi etap przewiduje większy zakres robót: oprócz modernizacji trybuny zachodniej także wymianę nawierzchni bieżni lekkoatletycznej, przebudowę łącznika między trybunami oraz remont oświetlenia. Ten etap zakończy się po 24 miesiącach od podpisania umowy z wykonawcą.

Całkowity koszt przebudowy stadionu w Mielcu wyniesie ponad 36,5 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu Mielca.

źródło: PAP
zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer