BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

"Jestem fair" - program przeciw chuligaństwu na stadionach

Generał Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA podpisał porozumienie o kontynuacji programu "Jestem fair".

Program jest skierowany do nastolatków z łódzkich gimnazjów i promuje poprzez edukację i wychowanie zasady fair play na boisku, stadionie oraz w życiu.

Cieszę się, że dzisiaj projekt "Jestem fair", który zaczynaliśmy wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim w 2009 roku nabiera takiego rozmachu i swoim zakresem działania obejmuje całe środowisko miejskie Łodzi, powiedział podczas spotkania wiceminister Adam Rapacki. Wiceminister Rapacki wyraził swoje przekonanie, że w dłuższej perspektywie ta edukacja kibiców ma realne szanse na poprawę sytuacji na stadionach. Jestem przekonany o tym, że na naszych arenach sportowych atmosfera, doping i kibicowanie będą wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj, dodał wiceminister Adama Rapacki.

Program "Jestem fair", który będzie realizowany w tym roku we wszystkich szkołach ponadpodstawowych na terenie Łodzi, jest również promowany przez Radę Bezpieczeństwa Imprez Sportowych.

Program "Jestem fair" jest kontynuacją programu pilotażowego, który zrealizowano w ubiegłym roku szkolnym w czterech łódzkich szkołach podstawowych. Druga edycja programu ruszy od lutego 2011 r. i potrwa do końca września br. W II połowie lutego br. odbędzie się konferencja dla wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego, rozpoczynająca tegoroczną edycję programu. Zajęcia będą prowadzone od marca br. w 55 szkołach gimnazjalnych w Łodzi, wśród uczniów klas pierwszych. Podczas lekcji prowadzone będą warsztaty edukacyjne oraz spotkania z policjantami, w trakcie których będą poruszane tematy tolerancji i poszanowania wobec innych kultur, religii i rasy oraz kulturalnego dopingu w sporcie z szacunkiem dla drugiej drużyny.

Policjanci będą uświadamiali młodzież o bezsensowności zachowań wulgarnych i chuligańskich między grupami fanów różnych klubów piłkarskich. Będą także starali się zniechęcić do naśladowania "chuligańskich idoli". Młodzież spotka się także z piłkarzami ŁKS i Widzewa na wybranym stadionie. Podczas prowadzonych zajęć odbędą się turnieje piłki nożnej oraz konkursy na najlepszy doping sportowy, zgodny z zasadami fair play. Promocja wartości fair play jest szansą na poprawę zachowań na boisku, stadionie, w szkole i na co dzień.

Prowadzone są także rozmowy z miastami partnerskimi: Chemnitz (Niemcy) i Manchester (Wielka Brytania), aby podczas tegorocznych wakacji w ramach programu "Jestem fair" odbył się międzynarodowy turniej z udziałem młodzieży polskiej, niemieckiej i angielskiej.

źródło i zdjęcie: MSWiA

logo footer