BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Produkcja dachu Stadionu Narodowego w Warszawie

W zakładach Mostostal Zabrze trwa przygotowanie przeszklonej części dachu oraz fragmentu dachu ruchomego do zamontowania na konstrukcji dachu linowego Stadionu Narodowego w Warszawie.  Elementy te będą montowane jeszcze w tym kwartale.

Przeszklona część dachu to przebiegająca wokół Stadionu Narodowego w Warszawie, nad krawędzią trybun, pomiędzy częścią stałą - a ruchomą dachu, konstrukcja metalowo - szklana o szerokości ok. 11 m. Ma ona za zadanie ochronić przed deszczem widzów siedzących na najniższym poziomie trybun. W przypadku gdy opady będą zbyt silne, zapadnie decyzja o zamknięciu dachu. Cała powierzchnia dachu szklanego jest wytrzymała na obciążenia związane z dostępem serwisanta.

Wykonawcy montażu dachu nad Stadionem Narodowym w Warszawie przystąpili do prac związanych z przygotowaniem montażu konstrukcji podtrzymującej membranę. Wkrótce rozpocznie się montaż konstrukcji pod elewację z siatki aluminiowej. Pierwsze transporty siatki aluminiowej są już na budowie. Trwa dalsza produkcja siatki w Hiszpanii, a ich pokrywanie warstwą srebrnej i czerwonej barwy, odbywa się w zakładach w Polsce. Powierzchnia siatki aluminiowej Stadionu Narodowego w Warszawie to ok. 2 ha.

W ubiegłym tygodniu włączono do sieci energetycznej rejonowy punkt zasilania Stoen, przez który będzie docelowo zasilany Stadion. W trakcie budowy, wykorzystywano trafostacje, rozlokowane wokół placu budowy.

Zakończył się montaż mechaniczny wszystkich 39 wind zaprojektowanych dla Stadionu. Pierwsze dwie windy jako pilotujące, zostały wyposażone w wystrój wnętrza ze stali nierdzewnej, luster i kamienia. Trwają końcowe uzgodnienia dotyczące materiałów wykończeniowych, a także różnego rodzaju balustrad, których na Stadionie będzie zamontowane łącznie kilkadziesiąt kilometrów.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer