BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych "Małopolska 2011"

Rusza XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, której gospodarzem w tym roku jest Małopolska. Olimpiada odbędzie się w dniach 6-24 lutego 2011 roku.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest corocznie rozgrywaną imprezą sportową dla najmłodszych wybitnych zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski i stanowi oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz w większości rozgrywanych dyscyplin także Mistrzostw Polski Juniorów (poza curlingiem, hokejem na lodzie i łyżwiarstwem figurowym). System rozgrywek został podzielony na trzy bloki: sportów zimowych odejmujący 12 dyscyplin, sportów halowych obejmujących 24 dyscypliny oraz sportów letnich obejmujący 25 dyscyplin.

Reprezentacja Małopolski od 10 lat jest niepokonana w sportach zimowych, zajmując 1 miejsce w klasyfikacji generalnej województw. W 2010 r. podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych "Dolny Śląsk 2010" zdobyła ponad 2500 pkt., co stanowiło ponad 1000 pkt. przewagi nad będącym na drugim miejscu województwem śląskim. Był to najlepszy dotychczasowy wynik w historii Zimowych Olimpiad Młodzieży.

XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych "Małopolska 2011" będzie rozgrywana w dyscyplinach: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie - tor długi, łyżwiarstwo szybkie - short track, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne - biegi, skoki i kombinacja norweska, saneczkarstwo lodowe, snowboard.

W tegorocznej Olimpiadzie wystartuje łącznie około 1200 zawodników, którym towarzyszyć będzie około 225 trenerów i opiekunów, a rywalizację sportową oceni około 275 sędziów i przedstawicieli Polskich Związków Sportowych, gwarantując doskonałą frekwencję i oglądalność. Dla większości młodych sportowców jest to pierwszy start w zawodach ogólnopolskich i wielki zaszczyt rywalizowania o tytuł Mistrza Polski.

W 2011 r. rywalizacja będzie się toczyć na terenie obiektów sportowych Krynicy-Zdroju, Zakopanego, Kościeliska, Nowego Targu i Oświęcimia. Opiekę nad całością przedsięwzięcia sprawować będzie Komitet Organizacyjny kierowany przez Pana Witolda Latuska, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. W skład Komitetu wejdą m. in. przedstawiciele Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządów Zakopanego, Krynicy Zdroju, Kościeliska, Nowego Targu i Oświęcimia.

Uroczyste otwarcie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych "Małopolska 2011" odbędzie się w Zakopanem na Placu Niepodległości w dniu 10 lutego br. o godzinie 18.00, natomiast zakończenie przewidziane jest na 24 lutego br. w Krynicy-Zdroju.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer