BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie nowej hali sportowej w Słomnikach

W czwartek, 3 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie hali rekreacyjno-sportowej w Słomnikach. Ten nowoczesny obiekt sportowy został wybudowany w innowacyjnej technologii pasywnej, umożliwiającej obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli wicemarszałek województwa Wojciech Kozak i przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk.

Budynek hali rekreacyjno-sportowej w Słomnikach posiada niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe wspomagane odzyskiem ciepła z wentylacji mechanicznej. Eksploatacja tego budynku w porównaniu ze standardowymi będzie mieć znacząco lepsze wskaźniki oddziaływania na środowisko, gdyż zastosowana technologia powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jest to budownictwo o wysokim komforcie cieplnym i niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Autorami projektu hali są krakowscy architekci Tomasz Pyszczek i Marcin Stelmach.

Hala rekreacyjno-sportowa w Słomnikach ma główną arenę o wymiarach 40m x 20m, na której można grać w piłkę ręczną, piłkę nożną halową, koszykówkę lub tenis ziemny. Arenę można podzielić kurtynami, co pozwala na uzyskanie 2 lub 3 mniejszych boisk. Dodatkowe wyposażenie stanowi ścianka wspinaczkowe o powierzchni ok. 175 m2. W obiekcie przewidziano ponadto powierzchnię wielofunkcyjną z przeznaczeniem na rehabilitację, siłownię i zajęcia fitness. W obrębie hali zaprojektowano 4 zespoły szatniowe oraz zaplecze sanitarne. Widownia została zaprojektowana dla ok. 280 osób, w tym 192 miejsca siedzące, ok. 50 miejsc stojących na antresoli oraz 32 miejsca dla zawodników. Wprowadzone zostały także ułatwienia dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Z nowej hali sportowej będą korzystać przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Za niewielką odpłatnością każdy zainteresowany będzie mógł wynająć halę w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Koszt budowy obiektu wyniósł 6,7 mln złotych, z czego 2,3 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer