BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Adam Rapacki: Na stadionach podczas Euro 2012 będzie bezpiecznie

Policja oraz MSWiA zapowiadają szczególne środki ostrożności podczas EURO 2012 - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki podczas wspólnego posiedzenia sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Adam Rapacki przytoczył policyjne statystyki, według których problem stadionowego chuligaństwa z roku na rok maleje. Jednocześnie zapewnił, że podczas Euro 2012 wprowadzone będą wzmożone środki ostrożności. Jak wyjaśnił uwzględnione zostaną wszelkie rodzaje zagrożenia: od zagrożeń atakiem terrorystycznym po kwestię awantur z udziałem kibiców.

Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Roman Kosecki jest za bezkompromisową walką z piłkarskimi chuliganami. Nazywa ich przestępcami, którzy założyli szalik i chcą być kibicami.

Adam Rapacki zapewnił, że podczas Euro 2012 polskie służby będą kompleksowo przygotowane aby nie dopuścić do chuligaństwa na stadionach. Jak wyjaśnił w trakcie zabezpieczenia mistrzostw obecni będą przedstawiciele służb policyjnych ze wszystkich krajów uczestniczących w turnieju.

Stworzone zostaną również "ambasady kibiców", czyli miejsca gdzie kibice określonej drużyny będą mogli zwrócić się o pomoc do wolontariuszy mówiących w ich ojczystym języku, dodał Rapacki.

Działania wszystkich polskich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo koordynuje Komitet Do Spraw Bezpieczeństwa Euro 2012.

źródło: IAR
zdjęcie: PL.2012

logo footer