BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mieszkańcy Lutomi Górnej będą mieli Orlika

Od listopada tego roku mieszkańcy Lutomi Górnej i okolic będą mogli korzystać z nowego kompleksu sportowego w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012".

Do końca października w Lutomi Górnej planuje się wybudowanie kompleksu ogólnodostępnych, bezpłatnych boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012".

Szacunkowy koszt budowy kompleksu wynosi około 1 milion złotych. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniesie 47% kosztów kwalifikowanych, samorząd województwa pokryje 33% kosztów kwalifikowanych, natomiast pozostałą część sfinansuje gmina ze środków własnych.

"Moje Boisko-Orlik 2012" jest rządowo-samorządowym programem budowy wielofunkcyjnych kompleksów boisk sportowych kierowanym do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Program przewiduje wybudowanie do 2012 roku przynajmniej jednego kompleksu boisk w każdej polskiej gminie pod warunkiem wyrażenia woli przystąpienia do programu przez zainteresowane samorządy.

Inwestycja w Lutomi Górnej będzie realizowana do końca października 2012 roku. Program zakłada budowę kompleksu sportowego, składającego się z boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym.

źródło: dziennik.swidnica.pl
zdjęcie: sxc.hu

logo footer