BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wizyta dyplomatów na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie

14 lutego br. szefowie misji dyplomatycznych obejrzeli kluczową inwestycję stolicy - budowę Stadionu Narodowego Warszawie.

To była wyjątkowa grupa. Odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie Stadionem Narodowym, oczywiście nie zawsze jest możliwość zorganizowania wizyty na budowie, ale poza dyplomatami byli już u nas m.in. dziennikarze z całego świata, architekci, uczniowie i studenci, członkowie stowarzyszeń branżowych, a także księża, kierowcy autobusów czy taksówkarze, powiedziała rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska.

Dyplomaci byli pod wrażeniem skali budowy, a ich największe zainteresowanie wzbudziła konstrukcja dachu i fakt, że będzie on rozsuwany. Interesowały ich takie kwestie jak termin rozpoczęcia i zakończenia prac, pojemność stadionu oraz funkcje jakie Stadion będzie pełnił w przyszłości.

Ponad stu dyplomatów po Stadionie Narodowym w Warszawie oprowadzał Główny Inspektor Nadzoru budowy inż. Zbigniew Pląskowski.

Podczas wizyty w Warszawie, dyplomaci mieli okazję przyjrzeć się jak przebiegają przygotowania do dwóch bardzo istotnych wydarzeń - UEFA EURO 2012™ i starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Wizyta zorganizowana została przez Urząd m. st. Warszawy we współpracy Ministerstwem Spraw Zagranicznych (Protokół Dyplomatyczny MSZ).

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer