BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W ciągu trzech lat w Rzeszowie wybudują aquapark

W ciągu trzech lat w Rzeszowie ma powstać nowoczesny aquapark. O tym, że to właśnie ta inwestycja zostanie zrealizowana, zadecydowali w sondażu mieszkańcy stolicy Podkarpacia. Do wyboru mieli jeszcze kryty basen o wymiarach olimpijskich.

Jak poinformował rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, sondaż trwał od połowy grudnia 2010 r. do końca stycznia tego roku.

Mieszkańcy Rzeszowa mogli głosować internetowo na stronie urzędu miasta lub osobiście w pięciu punktach obsługi mieszkańców na terenie Rzeszowa.

W głosowaniu internetowym wzięło udział 1699 osób. Zdecydowana większość - ponad 1,5 tys. osób - opowiedziała się za budową parku wodnego. Z kolei z ankiet, które mieszkańcy mogli oddawać w punktach obsługi wynika, że 3441 osób jest za budową aquaparku w Rzeszowie, a za budową basenu tylko 366. To oznacza, że poparcie dla budowy parku wodnego wyniosło 90 procent, dodał.

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do budowy parku wodnego. Miasto planuje w tym roku przygotować całą dokumentację niezbędną do rozpoczęcia budowy. Prawdopodobnie w całym kompleksie aquaparku znajdzie się również kryty basen o długości 25 metrów.

Jak podkreślił Chłodnicki, na razie nie są znane dokładne koszty inwestycji.

Na pewno będziemy szukać możliwości sfinansowania budowy aquaparku ze środków zewnętrznych, dodał.

Aquapark powinien powstać w Rzeszowie za ok. trzy lata. Będzie pierwszym takim obiektem na Podkarpaciu

źródło: PAP
zdjęcie: www.nowiny24.pl

logo footer