BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012: We Wrocławiu kończą montaż dachu

Najprawdopodobniej pod koniec marca zakończy się montaż stalowej konstrukcji dachu na budowie wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012.

Gotowych jest już ok. 70 proc. dźwigarów, a całkowita powierzchnia dachu wrocławskiej areny wyniesie 38 tys. m kw. 

Jak powiedział prezes spółki Wrocław 2012 Sławomir Wojtas, obecnie, oprócz montażu dachu na stadionie we Wrocławiu, prowadzone są także prace nad jego pokryciem tzw. blachą trapezową oraz montaż konstrukcji stalowej fasady, na której opierała się będzie otaczająca stadion membrana z włókna szklanego.

Membrana została już testowo założona na dwóch sektorach. Montaż reszty musiał być jednak wstrzymany ze względu na niskie temperatury, ale te największe mrozy już przeszły, w ciągu dnia my być dodatnia temperatura więc w tym tygodniu prace powinny zostać wznowione, mówił Wojtas.

Na założonych już dwóch elementach dwukrotnie przeprowadzono natomiast testy oświetlenia. Pracujemy nad tym jak sprawić, by stadion wyglądał jak lampion. Pod uwagę brane są dwa warianty założenia lamp - od wewnątrz i na zewnątrz. Moim zdaniem obiekt wyglądał lepiej, gdy lampy znajdowały się na zewnątrz, ale jeśli zdecydujemy się na taką opcję, to konieczna będzie korekta wcześniejszych projektów, dodał prezes.

Wrocławski stadion na Euro 2012, na którym obecnie kończony jest montaż dachu, ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Do końca marca ma się także rozstrzygnąć m.in. kwestia udostępnienia kibicom miejsc w akademikach wrocławskich uczelni wyższych. Spotkaliśmy się z rektorami uczelni, którzy wyrazili chęć nie tylko udostępnienia miejsc w akademikach, ale także potwierdzili możliwość skrócenia roku akademickiego oraz nie organizowania egzaminów w dniach, kiedy rozgrywane będą mecze, powiedziała prezes Convention Bureu Magdalena Piasecka.

W woj. dolnośląskim jest już w sumie zakontraktowane prawie 3000 pokoi w hotelach. W lipcu we Wrocławiu oddano do użytku pięciogwiazdkowy Hotel Platinum Palace; w budowie są także trzy hotele dwugwiazdkowe i jednogwiazdkowe.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.wroc.pl

logo footer