BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Oddano do użytku Miejską Halę Sportową w Mszanie Dolnej

3 marca w Mszanie Dolnej została oddana do użytku nowa, pełnowymiarowa Miejska Hala Sportowa przy Zespole Szkół Miejskich nr 1. Budowa hali trwała 21 miesięcy.

W uroczystości otwarcia hali samorząd regionalny reprezentowali: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Witold Latusek oraz radni województwa: Grzegorz Biedroń i Leszek Zegzda.

W uroczystości oddania do użytku Miejskiej Hali Sportowej uczestniczyli samorządowcy powiatu limanowskiego, sąsiednich gmin oraz miasta Mszana Dolna, dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież mszańskich szkół. Nie zabrakło także przedstawicieli Kuratorium Oświaty, służb mundurowych, projektantów oraz wykonawców.

Gratulacje od samorządu województwa przekazał władzom Mszany Dolnej Witold Latusek, który odczytał także listy okolicznościowe od ministra sportu Adama Giersza oraz wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Sportu, posła Ireneusza Rasia.

Składając gospodarzom gratulacje w związku z oddaniem do użytku wspaniałego obiektu, radny województwa Leszek Zegzda zaznaczył: Miasto Mszana Dolna dołącza do grupy miast na południu Małopolski posiadających pełnowymiarowe hale sportowe. To oznacza lepsze życie mieszkańców, zdrowszą młodzież oraz sensowne spędzanie wolnego czasu.

Nową halę poświęcili mszańscy proboszczowie: ks. Stanisław Parzygnat i ks. Jerzy Raźny.

Budowa pierwszej, pełnowymiarowej hali w powiecie limanowskim rozpoczęła się 26 maja 2009 roku. Koszt całkowity budowy wyniósł blisko 8,2 mln zł, w tym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd Mszany Dolnej pozyskał 2,4 mln zł, a z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 1,5 mln zł. Ponad 4 mln złotych, to wkład z własnych środków miasta.

Miejska Hala Sportowa w Mszanie Dolnej to pełnowymiarowy obiekt z boiskiem o wymiarach 44 m x 24 m, dwupoziomową widownią dla prawie 300 widzów, szatnie, łazienki (także dla niepełnosprawnych) i natryski, sale fitness oraz pomieszczenia na sprzęt i gabinet dla nauczycieli. Rozmiar hali i dwie duże salki fitness, pozwolą na prowadzenie równolegle aż 5 lekcji wychowania fizycznego w obiekcie i kolejnych zajęć na starej sali gimnastycznej. Pomiędzy nową halą i szkołą powstało boisko z poliuretanową nawierzchnią, bramkami do piłki ręcznej, koszami i boiskiem do piłki siatkowej. Przy hali wybudowano parkingi i drogi dojazdowe.

Hala sportowa w Mszanie Dolnej jest największym tego typu obiektem na terenie powiatu limanowskiego, co pozwoli na rozgrywanie tam meczy rangi międzynarodowej.

źródło: www.malopolskie.pl
zdjęcie: Józef Augustyn

logo footer