BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion we Wrocławiu będzie gotowy na czas

Według zapewnień Michała Janickiego, pełnomocnika prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012, nie ma żadnych opóźnień w budowie stadionu i na pewno w kwietniu - zgodnie z planem - zostanie zakończony etap stawiania stalowej konstrukcji dachu.

Na stadionie dobiega końca instalowanie konstrukcji dachu (w tej chwili gotowa jest już w ponad 70%). Równocześnie z montażem kolejnych wiązarów dachu, jest on pokrywany szklanymi taflami i blachą. W zależności od pogody prowadzone są prace wykończeniowe w pomieszczeniach areny sportowej. W ostatnich dniach rozpoczęły się też próbne instalacje krzesełek na trybunach: około stu zainstalowano w sektorze dla widzów, a kolejne dwa w strefie VIP.

Pogoda nie ułatwia prac budowlańcom. Momentami ekipy montowały rusztowanie dachu stadionu przy temperaturze sięgającej -30 stopni., wyjaśnia Jens Stark z Maxa Boegla.

W niektórych punktach jesteśmy opóźnieni w stosunku do harmonogramu, ale nie ma zagrożenia ostatecznego terminu oddania stadionu. Najważniejsze, że wszystkie punkty krytyczne harmonogramu są spełniane., zapewnia Stark.

Stark zapewnia, że prace budowlane na stadionie we Wrocławiu zostaną zakończone do 30 czerwca. W lipcu obiekt zostanie odebrany i otrzyma pozwolenie na użytkowanie.

To oznacza, że we wrześniu możliwe będzie zorganizowanie pierwszych imprez sportowych na nowym stadionie. Jak mówi Jens Stark: Możliwe będzie także przeprowadzenie planowanych na sierpień dwóch spotkań piłkarskich Śląska.

Ostateczny koszt budowy stadionu we Wrocławiu ma się zamknąć w kwocie 655 mln zł, powiększonej o 3,75 %, czyli ok. 24 mln zł. Te dodatkowe środki, zgodnie z zapisami w umowie, mają pokryć koszty zmiany technologii wprowadzonej przez Maxa Boegla po przejęciu placu budowy od Mostostalu.

źródło i zdjęcie: 2012.wroc.pl

logo footer