BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

O budowie Orlików na konferencji prasowej w Tarnowie

Realizacja programu "Moje boisko-Orlik 2012" w powiatach tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim to między innymi tematy konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 10 marca, w Tarnowie.

Rozpoczynając konferencję prasową Stanisław Sorys zapowiedział, że zamierza dwa razy w miesiącu spotykać się z tarnowskimi mediami w sprawach dotyczących subregionu tarnowskiego. Poinformował, że 36 gmin z Małopolski, w tym 7 z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego otrzyma pomoc finansową z budżetu województwa na realizację programu "Moje boisko-Orlik 2012" w 2011 r.

W sumie na wsparcie wszystkich inwestycji zostanie przeznaczone z budżetu województwa 9,9 mln zł. Siedem projektów z wymienionych trzech powiatów otrzyma w sumie ponad 2 mln zł dofinansowania. W dniu 28 lutego Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa jednostkom samorządu terytorialnego z Małopolski na realizację programu "Moje boisko-Orlik 2012" w 2011 roku.

Na konferencji prasowej w Tarnowie dotyczącej budowy Orlików padły konkretne kwoty poszczególnych dofinansowań. Dofinansowanie do 333 000 złotych otrzymają gminy: Łapanów, Radłów, Szczurowa, Trzciana, Zakliczyn. Dofinansowanie do 250 000 zł otrzyma gmina Żabno, natomiast do 100 000 zł otrzyma gmina Miasta Tarnowa. W tym roku do dofinansowania w ramach programu zgłoszono propozycje 59 kompleksów przez 49 jednostek samorządu terytorialnego. Zarząd Województwa postanowił zmienić dotychczasowe zasady finansowania. Zostały zmienione tak, aby największa liczba gmin otrzymała wsparcie. Dofinansowana zostanie budowa 36 "Orlików", zaznaczył Stanisław Sorys. Do końca 2010 r. w Małopolsce powstało już 125 kompleksów sportowych, w ramach programu, w tym w powiecie tarnowskim - 7, brzeskim - 5, bocheńskim - 4, dąbrowskim - 6.

źródło: www.malopolskie.pl
zdjęcie: Alina Bagińska

logo footer