BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gmina ogłosiła przetarg na budowę stadionu w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała ogłosiła przetarg na budowę nowego stadionu miejskiego. Nowy stadion powstanie w miejscu obecnie istniejącego obiektu.

Rzecznik Urzędu Miejskiego Tomasz Ficoń powiedział, że ogłoszenie przetargu na budowę nowego stadionu w Bielsku-Białej zostało już przesłane do Urzędu Publikacji UE. Mamy już potwierdzenie, że ogłoszenie dotarło i spełnia wszystkie wymogi. Urząd ma teraz pięć dni na jego opublikowanie, ale w praktyce można się tego spodziewać w środę lub w czwartek, podkreślił Ficoń.

Rzecznik dodał, że oferty będą przyjmowane do 5 maja. Przyjmując wariant optymistyczny - jeśli nie będzie kłopotów z protestami - chcielibyśmy, aby miasto przekazało wyłonionemu wykonawcy plac budowy na przełomie maja i czerwca, powiedział.

Nowy stadion będzie budowany etapami, tak by można było rozgrywać na nim mecze. Występują na nim 1-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała i 3-ligowa Stal Bielsko-Biała. Obiekt ma być gotowy w 2013 roku. Pomieści 15 tysięcy kibiców. Wszystkie trybuny będą zadaszone. Samorząd chce pozyskać na budowę nowego stadionu w Bielsku-Białej fundusze zewnętrzne. Według szacunków budowa stadionu ma kosztować około 100 milionów złotych.

Dotychczas wymieniona została płyta boiska na podgrzewaną, ustawione zostało tymczasowe, sztuczne oświetlenie o mocy 1400 luksów i wykupione konieczne do budowy grunty.

Obecny stadion pochodzi z końca lat 50. XX wieku.

źródło: PAP
zdjęcie: ts.podbeskidzie.pl

logo footer