BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skatepark powstanie dzięki społecznej inicjatywie

Jedna z największych społecznych inicjatyw, organizowana przez konstancińską młodzież, otrzymała 30 tysięcy złotych z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na wykonanie projektu skateparku, który ma powstać w mieście.

Całość prac związanych z samą inicjatywą budowy skateparku ruszyła po ukonstytuowaniu się władz gminy. Po wyborze burmistrza Kazimierza Jańczuka i radnych Konstancina, 3 stycznia na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu został przedstawiony projekt budowy obiektu wraz z możliwymi propozycjami pozyskania zewnętrznych funduszy na ten cel.

Projekt uzyskał całkowitą akceptację radnych zasiadających w komisji, którzy przez aklamację (siedmiu radnych za, nikt przeciw) przegłosowali ustny wniosek o zapis kwoty 30 tysięcy złotych w projekcie budżetu na bieżący rok. Dwa tygodnie później, 17 stycznia doszło do spotkania burmistrza z pomysłodawcą inicjatywy Tomaszem Nowickim. W trakcie tego spotkania zostały omówione ogóle kwestie związane z samym pomysłem, jak również temat miejsca budowy skateparku. Oprócz Placu Sportowego w Skolimowie i placu przy ul. Rycerskiej, w grę weszła bowiem dodatkowa lokalizacja. Miałby to być plac vis a vis Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej. Dwie poprzednie lokalizacje mogą odpaść ze względu na to, iż znajdują się w strefie uzdrowiska.

W międzyczasie, od 14 do 25 stycznia, rozpoczęło się zapowiadane przez Nowickiego, wielkie zbieranie głosów poparcia za inicjatywą budowy skateparku. Akcję prowadzono w szkołach i w internecie. Za pośrednictwem bloga mieszkańcy Konstancina mogli oddawać swoje głosy. Największym zainteresowaniem inicjatywa cieszyła się w szkole prywatnej "Montesorri" i Liceum Ogólnokształcącym, które znajdują się przy ul. Mirkowskiej oraz w ZS przy ul. Bielawskiej. Zebrano tam 543 podpisy. Natomiast za pośrednictwem strony petycje.pl - 317. W ciągu niecałych dwóch tygodni zebrano aż 860 głosów poparcia.

26 stycznia, podczas obrad IV sesji Rady Miejskiej przedstawiciele inicjatywy budowy skateparku - Tomasz Nowicki i Jacek Makowski wręczyli petycję z podpisami. Niecały miesiąc później, 21 lutego br., radni głosując nad uchwaleniem budżetu, przegłosowali również wniosek o przeznaczenie 30 tysięcy złotych na wstępny projekt obiektu sportowego dla "skate'ów".

Jest to bardzo ważna decyzja, która otwiera nam drogę do wyboru miejsca, gdzie powstanie skatepark, a następnie ogłoszenie konkursu na wykonanie projektu, przez specjalistyczną firmę, tak komentują decyzję Rady Miejskiej organizatorzy inicjatywy na swoim blogu.

Niewątpliwie, jest to pierwszy sukces konstancińskiej młodzieży na drodze do realizacji własnego marzenia. W chwili obecnej wystosowano zapytania o wstępne określenie możliwości realizacji przedmiotowej inwestycji do Wydziału Architektury i Biura Funduszy Zewnętrznych UMiG Konstancina-Jeziorny.

Wiadomo jednak, że nic więcej prócz tego co zostało zaplanowane w budżecie nie da się w tym roku zrobić. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, mimo aprobaty dla pomysłu młodzieży, bardzo pragmatycznie podchodzi do samego tematu. Jak najbardziej jestem za, ale w granicach zdrowego rozsądku i bez pośpiechu, tłumaczy.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer