BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczął się montaż zadaszenia na Stadionie Narodowym

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie nad płytą boiska trwa montaż stalowych rusztów dachu szklanego, na których ułożone zostaną tafle szkła. Tafle szkła wraz z rusztem i jego konstrukcją wsporczą tworzą dach szklany, który po ukończeniu będzie stanowił szklany pierścień na krawędzi stałego dachu stadionu.

Trwają prace związane z montażem tzw. drugorzędnej konstrukcji stalowej - łuków membrany, elewacji z siatki aluminiowej dachu szklanego oraz urządzeń na iglicy. Na linach konstrukcji dachu trwa montaż tzw. łuków membrany. Elementy te są wykonane z rur i wygięte w kształt łuku, na których zostanie rozpięta membrana. Wygięte łuki nadadzą powierzchni dachu pofałdowany kształt. Montaż zadaszenia na Stadionie Narodowym rozpoczął się w tym tygodniu.

Pomiędzy dolnymi linami nośnymi konstrukcji dachu trwa rozkładanie siatki bezpieczeństwa na czas montażu membrany dachu stałego. Pierwszy z 72 paneli membrany dachu stałego ma zostać ułożony w przyszłym tygodniu - jego ułożenie jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Na poziomie płyty boiska trwa montaż konstrukcji garażu membrany. Garaż docelowo będzie się znajdował na iglicy i w jego wnętrzu będzie schowana złożona membrana dachu ruchomego.

źródło i zdjęcie: stadionnarodowy.org.pl

logo footer