BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy szpitale będą gotowe na Euro 2012 na Ukrainie

Przygotowania szpitali i lekarzy do Euro 2012 zostały zatwierdzone przez ukraińskie władze. "Kommersant Ukraina" zwraca jednak uwagę, że nie ma pieniędzy na ich realizację.

Plany przygotowania szpitali i lekarzy do Euro 2012 na Ukrainie są wyjątkowo szerokie i obejmują: remont kapitalny 21 szpitali w miastach-gospodarzach Euro, zakup 300 karetek i lekcje angielskiego dla 5 tysięcy lekarzy. Wszystko to ma być zrobione w ciągu roku.

W czasie Euro 2012, lekarze mają pracować nie tylko w placówkach medycznych, ale także na stadionach, w bazach treningowych, na lotniskach i dworcach kolejowych oraz na przejściach granicznych. Wartość realizacji programu przygotowania szpitali i lekarzy do Euro 2012 wynosi 1,3 miliarda hrywien, czyli 500 milionów złotych. Niemal połowa tej sumy ma być przeznaczona na remonty szpitali znajdujących się w sąsiedztwie stadionów.

"Kommersant Ukraina" podkreśla jednak, że pieniądze dotąd nie trafiły z budżetu do Ministerstwa Zdrowia, co może poważnie zakłócić plany przygotowań.

źródło: IAR
zdjęcie: Centrum Informacyjna "Ukraina 2012"

logo footer