BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Strefa Kibica w Poznaniu na Placu Wolności

Najlepszą lokalizacją dla Strefy Kibica podczas Euro 2012 w Poznaniu jest Plac Wolności - powiedział na konferencji prasowej prof. Jacek Żak. Prezydent miasta, Ryszard Grobelny, dodał, że jest pewien iż UEFA zaakceptuje ich propozycję co do lokalizacji.

Decyzje w sprawie Stefy Kibica w Poznaniu podjęto na podstawie analizy wielokryterialnej. Naukowcy z Politechniki Poznańskiej pod uwagę brali pięć lokalizacji: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Plac Wolności, Maltę, Park Kasprowicza i Park Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie). Każdy obszar ocenialiśmy pod względem bezpieczeństwa oraz atrakcyjności dla miasta, potencjalnych sponsorów i mieszkańców. Braliśmy też pod uwagę bliskość do centrum i dostępność komunikacyjną. Najlepiej wypadł właśnie Plac Wolności, mówił prof. Jacek Żak.

W Strefie Kibica fani futbolu będą mogli obejrzeć wszystkie spotkania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM. Szacuje się, że w tzw. Fan Zonie mecze na telebimach będzie mogło obejrzeć 20 tys. Spodziewamy się, że największym zainteresowaniem będą cieszyły się spotkania z udziałem polskiej reprezentacji oraz drużyn, które będą grały na poznańskim stadionie. Wtedy jesteśmy gotowi przyjąć nawet 35 tys. widzów, wyjaśniał prezydent Ryszard Grobelny.

Organizacja Strefy Kibica na Placu Wolności w Poznaniu ma kosztować 20 mln złotych. UEFA będzie partycypować w kosztach. Strefa będzie też finansowana przez sponsorów, zapewniała koordynator projektu Katarzyna Parysek. Po zakończeniu mistrzostw na Placu Wolności najprawdopodobniej odbędzie się Festiwal Teatralny Malta, dodał prezydent Poznania.

źródło i zdjęcie: www.poznan.pl

logo footer