BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ostróda centrum pobytowym podczas Euro 2012?

Ostróda stara się o status centrum pobytowego dla uczestników Euro 2012. Ostróda stara się, by zostać centrum pobytowym dla jednej z drużyn piłkarskich, być może reprezentacji Niemiec. Władze miasta liczą, że pomoże im w tym były komisarz ds. rozszerzenia UE Guenter Verheugen, który w piątek był w Ostródzie.

Proszę traktować mój przyjazd jako wizytę przyjaciela, który zostawił w tym mieście część serca i dlatego chce tu wracać, powiedział Verheugen, który od 2009 r. jest honorowym obywatelem Ostródy. Verheugen uczestniczył w otwarciu czterogwiazdkowego hotelu Willa Port, zbudowanego nad brzegiem jeziora Drwęckiego.

To jeden z dwu luksusowych hoteli, finansowanych przez prywatnych inwestorów, które mają stanowić zaplecze dla kompleksu sportowo-rekreacyjnego, budowanego przez samorząd z myślą o Euro 2012. Ostróda stara się, by zostać centrum pobytowym dla jednej z drużyn piłkarskich, być może reprezentacji Niemiec. Władze miasta liczą, że pomoże im w tym Verheugen.

Były komisarz ds. rozszerzenia UE podkreślał podczas wizyty, że Ostróda jest najlepszym przykładem wykorzystania przez Polskę szans, jakie dało jej członkostwo w Unii.

Kompleks sportowo-rekreacyjny, którego budowa zostanie zakończona we wrześniu 2011 r., kosztował 39 mln zł. W 70 proc. sfinansowany został ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Najważniejszą częścią siedmiohektarowego kompleksu w Ostródzie, która stara się być centrum pobytowym podczas Euro 2012, jest stadion piłkarski ze sztucznym oświetleniem i zadaszonymi trybunami, oraz boiskiem do treningów. Znajduje się tam rozbudowane zaplecze: szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi. W pobliżu powstaje sześć kortów tenisowych, całoroczne lodowisko oraz rampa skateboardowa. Przewidziano również część rekreacyjną w tym ścieżki zdrowia, skałki wspinaczkowe, siłownie oraz boiska do siatkówki i koszykówki.

źródło: PAP
zdjęcie: www.it.ostroda.pl

logo footer