BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Płyty poliwęglanowe na fasadzie PGE Arena Gdańsk

Płyty poliwęglanowe, stanowiące fasadę PGE Arena Gdańsk, zostały już zamontowane na ponad 70 procent całej powierzchni. W sumie wyłożonych zostanie 18 tysięcy płytek, z których każda ma określony numer i musi być zainstalowana w konkretnym miejscu.

Płyty poliwęglanowe na fasadzie PGE Arena Gdańsk występują w sześciu odcieniach i utrzymane są w bursztynowej tonacji. Płyty te mają szerokość od metra do 6,5 metra, wysokość 80 cm, a grubość 2,5 cm. Przepuszczalność światła bezbarwnych elementów wynosi ponad 60 procent. Zewnętrzna strona wszystkich płytek pokryta jest warstwą odporną na promieniowanie UV; jeden metr kwadratowy może wytrzymać nacisk do 6 kiloniutonów.

Poliwęglan zajmie łącznie powierzchnię 4,5 hektara. Najciemniejsze płyty układane są na dole stadionu, a posuwając się ku górze obiektu montowane są coraz jaśniejsze. Na dachu te płyty są właściwie przezroczyste, żeby jak najwięcej światła mogło dotrzeć na murawę i na trybuny, powiedział PAP rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Michał Fijałkowski.

Na dachu poliwęglan jest prawie całkowicie wyłożony. W sumie bezbarwnych elementów jest około 30 procent i właściwie wszystkie, za sprawą pracujących na wysokości 45 metrów alpinistów, zostały zainstalowane. Na całym stadionie trwa również montaż rynien i żaluzji wentylacyjnych, dodał Fijałkowski

Najwięcej brakujących elementów pozostało natomiast na elewacji PGE Arena Gdańsk. Do tej pory tempo prac było dość duże, ale teraz musieliśmy trochę je zwolnić. Na promenadzie zewnętrznej prowadzone są bowiem intensywne roboty wykończeniowe i dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli ustawić rusztowanie, bez którego układanie płyt poliwęglanowych na fasadzie PGE Arena Gdańsk jest niemożliwe, podsumował Michał Fijałkowski.

Budowę stadionu w Gdańsku rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Trybuny pomieszczą 44 tysiące kibiców. Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 kwietnia, a 9 czerwca odbędzie się na tym obiekcie towarzyski mecz piłkarski Polska - Francja.

źródło: PAP
zdjęcie: www.euro.gdansk.pl

logo footer