BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Roztrzygnięty przetarg na zaprojektowanie i wykończenie wnętrz Stadionu Narodowego

Operator Stadionu Narodowego rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie i wykończenie wnętrz Stadionu Narodowego. Inwestycję zrealizuje konsorcjum spółek, którym przewodzi firma Piotra Kalbarczyka, warszawskiego radnego PO.

Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Niezależnie od tego, że mam mandat radnego Warszawy, prowadzę działalność gospodarczą, twierdzi Piotr Kalbarczyk, który jest właścicielem firmy budowlanej Aluglass Realizacja. Firma Kalbarczyka ma już na koncie m.in. przebudowę wejść dla obywateli strefy Schengen na Lotnisku Chopina, remont siedziby Radia Eska i adaptacje biur na potrzeby najemców w nowoczesnych warszawskich biurowcach.

Teraz spółka radnego Kalbarczyka przewodzi konsorcjum, w skład którego wchodzą jeszcze firmy Pro-Al i Elektro AZ. Ta grupa wygrała przetarg zorganizowany przez Narodowe Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego, na zaprojektowanie i wykończenie wnętrz Stadionu Narodowego. Za prawie 42 mln zł konsorcjum ma zaprojektować i wykończyć pomieszczenia centrum konferencyjnego, tzw. Biznes Klubu, a także klubu kibica i loże dla VIP-ów.

Firma Piotra Kalbarczyka i jej partnerzy w przetargu pokonali m.in. konsorcjum firm pod wodzą Alpine Construction, która buduje Stadion Narodowy. Aluglass przebił ofertę konkurentów dzięki najniższej cenie.

Centrum konferencyjne zajmie prawie 7 tys. m kw. na pierwszym i drugim piętrze pod trybunami stadionu. Ma pomieścić naraz maksymalnie półtora tysiąca osób. Będzie je można podzielić za pomocą przesuwanych ścianek dźwiękoszczelnych nawet na dziesięć sal konferencyjnych na 50-300 osób. Biznes Klub zajmie 3,2 tys. m kw. na parterze. Pomieści nawet 2,6 tys. osób, ma być rodzajem restauracji z bezpośrednim dostępem do trybun. 700 osób będzie mieć miejsca przy cztero-ośmioosobowych stolikach obsługiwanych przez kelnerów. To stąd podczas Euro 2012 mecze ma oglądać szef UEFA Michel Platini.

Piętro niżej zaplanowano klub kibica na 2 tys. gości. Zajmie 3,8 tys. m kw., a znajdą się tam także bufet, sala balowa i sala kinowa. Lóż dla VIP-ów jest 69, jedna zostanie oddana do dyspozycji prezydenta RP, resztę będzie wynajmować operator stadionu. Pomieszczenia z klimatyzacją i dostępem do trybun mogą służyć jako ekskluzywne biura.

Jeszcze nie wybraliśmy projektanta, wahamy się między koncepcjami pracowni Stefana Kuryłowicza i warszawskich architektów z firmy Studio Quadra, informuje Piotr Kalbarczyk. Nie możemy za bardzo odbiegać od standardów rozwiązań stosowanych w innych częściach stadionu, bazujemy na projekcie opracowanym przez pracownię JSK Architekci, która go zaprojektowała. Szczególną uwagę przyłożymy do strefy wejścia od strony Wybrzeża Szczecińskiego, użyjemy najszlachetniejszych materiałów wykończeniowych, obiecuje radny.

Zapowiada, że projekty wnętrz przedstawi za kilka dni, po podpisaniu umowy z Narodowym Centrum Sportu. Konsorcjum firm na wykończenie powierzonych mu pomieszczeń wewnątrz Stadionu Narodowego ma czas do 20 lipca.

źródło: www.warszawa.gazeta.pl
zdjęcie: materiały prasowe

logo footer