BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Montaż krzesełek na Stadionie Narodowym

Na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczął się montaż krzesełek. Docelowo zostanie zamontowanych dokładnie 58 145 siedzisk w kolorach czerwonym i srebrnym.

Po wykonaniu rysunków warsztatowych rozplanowania wybranych modeli siedzisk (łącznie z miejscami przed lożami VIP i wzdłuż konstrukcyjnego rozdzielenia górnego i dolnego pierścienia trybun) liczba krzesełek do zamontowania na Stadionie Narodowym okazała się większa o ponad 3000.

Widownia Stadionu Narodowego w Warszawie składa się z dwóch pierścieni trybun: dolnego, który przeznaczony jest dla 24 000 widzów oraz górnego, na którym zasiądzie ok 33 000 widzów. Pozostałe miejsca znajdują się na konstrukcyjnym rozdzieleniu pierścieni. Do końca czerwca br. zostanie zamontowanych 48 456 siedzisk z tworzyw sztucznych, 3980 siedzisk przeznaczonych do demontażu w razie potrzeb, 4713 siedzisk VIP pokrytych sztuczną skórą i 996 super VIP o podobnych parametrach.

Krzesełka srebrne i czerwone będą montowane na Stadionie Narodowym w różnym ustawieniu, zgodnie z projektem kolorystyki opracowanym przez projektantów.

Każde siedzisko mocowane jest do trybun za pomocą śrub. Siedziska są składane, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie ich w czystości.

Siedziska wykonane są z najwyższej jakości materiału i produkowane są w Polsce, w zakładach Nowy Styl w Krośnie. Ponad 40 tysięcy krzeseł z tworzywa sztucznego i 3500 pokrytych sztuczną skórą zostało już wyprodukowanych, trwają ich dostawy na Stadion. Tygodniowo będzie montowanych ok. 5 tysięcy krzesełek, przez ekipę kilkudziesięciu osób.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer