BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy kompleks basenowy w Lublinie

Basen, gabinety odnowy biologicznej, sauny, sala gimnastyczna, kawiarnia - za ponad dwa i pół roku w Lublinie ma zacząć działać nowy kompleks pływacki. Ratusz szuka już wykonawcy robót budowlanych.

Powstanie naprawdę duże i bardzo atrakcyjnie wyposażone centrum rekreacyjno-sportowe, którego głównym elementem będzie kompleks wodny, podkreśla Tadeusz Dziuba, dyr. Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Koszt inwestycji jest wstępnie szacowany na 30 mln zł. Ale też program użytkowy nowego obiektu jest bardzo rozbudowany: powstanie basen, hala sportowa, cześć gastronomiczna, wyliczał Dziuba.

W tym roku na inwestycję ratusz zarezerwował 1 mln zł. W lipcu może być wbita pierwsza łopata pod budowę nowej pływalni, zapowiada Dziuba.

Obecne obiekty przy ul. Łabędziej zostaną rozebrane. W ich miejsce ma być wybudowany parterowy obiekt.

Głównym elementem kompleksu basenowego w Lublinie będzie basen sportowy o długości 25 metrów. Obok powstanie wodny kompleks rekreacyjny. W jego skład wejdą m.in. brodziki dla dzieci. Pojawi się też zjeżdżalnia. Ma mieć 80 metrów długości. Będzie też jacuzzi, sauna parowa i sucha, solarium, gabinety odnowy biologicznej, wylicza Dziuba.

Przy kompleksie basenowym stanie sala gimnastyczna, która pomieści również siłownię. W centrum znajdą się też kawiarnia i sklepik spożywczy.

Mieszkańcy o budowę nowego kompleksu basenowego w Lublinie walczyli od 2006 roku. Poprzedni włodarz Lublina Adam Wasilewski nie był zwolennikiem tej inwestycji. W 2009 roku miejscy radni poparli jednak projekt obywatelskiej uchwały dotyczącej budowy pływalni. Podpisało się pod nim 1,4 tys. osób. Obiekt ma być oddany do użytku w końcu 2013 r., informuje Dziuba.

źródło: www.kurierlubelski.pl
zdjęcie: www.mmlublin.pl

logo footer