BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Roboty budowlane na lotnisku w Gdańsku

Na gdańskim lotnisku trwają prace budowlane. Oprócz budowy terminalu T2 ruszyły roboty związane z budową drogi kołowania, stanowiska do odladzania samolotów, czy przedterminalowej płyty postoju maszyn. Trzy ostatnie inwestycje gotowe będą już pod koniec 2011 roku.

Terminal T2 na lotnisku w Gdańsku rozbudowywany jest bardzo szybko. Zmontowano już 10 słupów oraz 3 elementy dźwigarów dachowych o długości 105 m każdy wraz z niezbędną konstrukcją usztywniającą (rygle i płatwie). Wśród prac budowlanych na lotnisku w Gdańsku pełną parą idą także prace tynkarsko-murarskie, instalacje wentylacji i klimatyzacji oraz montaż instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i tryskaczowej (związanej bezpieczeństwem pożarowym).

Dobiegła już końca budowa systemu odprowadzania wód opadowych, w ramach której wykonano dwa zbiorniki retencyjne wraz z sieciami kanalizacji deszczowej i przepompowniami. Wody opadowe gromadzone najpierw w zbiornikach po ich uprzednim podczyszczeniu i procesie biodegradacji trafią do Potoku Strzelniczki.

Kolejne prace nawierzchniowe ruszyły też na drodze kołowania. Budowlańcy wykładają na nich kolejne warstwy masy bitumicznej, które stanowią podbudowę drogi kołowania i ich "opasek".

W miejscu planowanego stanowiska do odladzania samolotów powstają kolektory odprowadzające wody opadowe i ścieki z odmrażania samolotów. Prace budowlane na lotnisku w Gdańsku wznowiono także na przedterminalowej płycie postoju samolotów, gdzie trwają przygotowania do rozpoczęcia układania ścieralnej warstwy nawierzchni betonowej. Ekipy instalują maszty oświetleniowe oraz układają nawierzchnie techniczne z betonowej kostki brukowej.

źródło: www.gdansk.pl
zdjęcie: PL.2012

logo footer