BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Terma Bania wykorzystuje sto procent energii geotermalnej

W Białce Tatrzańskiej powstaje wyjątkowa inwestycja. Terma Bania jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na oferowaną kompleksowość form relaksu czy unikatowy projekt architektoniczny, ale też dlatego, że wykorzystuje sto procent energii geotermalnej.

Otwarcie Termy Bania planowane jest na połowę czerwca 2011 roku. Prócz zapowiadanej, bogatej i kompleksowej, oferty relaksu i rozrywki, takiej jak baseny termalne, aquaparki, saunarium czy kompleks SPA, uwagę już teraz przyciągają również inne aspekty tej wyjątkowej inwestycji.

Wysoki poziom innowacyjności pozwala na minimalną ingerencję w środowisko naturalne – mówi Stefan Stopa, dyrektor obiektu. Nie tylko poprzez interesującą architektoniczną formę wpisującą obiekt w lokalny krajobraz. Także, przez ekologiczny charakter rozwiązań technologicznych, który od początku był dla nas niezwykle istotny.

Zaawansowane technologie, pozwalają bowiem na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a także wodo- i energooszczędność - do ogrzania Termy Bania wykorzystywane będzie sto procent otrzymanej energii geotermalnej. Zastosowane rozwiązania, pozwalają również na pozyskanie niezwykle czystej, bogatej w cenne składniki wody, która następnie w niezanieczyszczonej formie wraca do środowiska naturalnego.

Wody geotermalne znane są ze swojego korzystnego wpływu na ludzki organizm. Udowodniono, iż kąpiele mają niezwykle korzystne działanie dla regulacji gospodarki hormonalnej, rekonwalescencji po zabiegach, stabilizacji tętna i redukcji nadciśnienia. Ich właściwości profilaktyczne sprawiają, iż polecane są praktycznie każdemu, bez względu na wiek i kondycję. Złoża eksploatowane energii geotermalnej na potrzeby Termy Bania zaskakują nieprzeciętnie korzystnymi parametrami. A to już kolejny czynnik, zasadniczo wyróżniający białczański obiekt.

źródło i zdjęcie: www.panpikto.pl

logo footer