BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Schneider Electric na Stadionie Narodowym

Innowacyjne rozwiązania technologiczne na Stadionie Narodowym w Warszawie spełniające wymogi UEFA służyć mają zarówno zawodnikom, jak i wszystkim użytkownikom. Jednym z dostawców systemów zainstalowanych na obiekcie jest firma Schneider Electric.

Aby sprostać światowym wymogom obiekt musi zostać wyposażony w nowoczesne urządzenia służące nie tylko poprawie komfortu uczestników imprez sportowych, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwu.

Innowacją Stadionu Narodowego w Warszawie jest największy w Polsce, zawierający ok. 30 tys. punktów kontrolnych, system zarządzania, monitorowania instalacji budynkowych (BAS), oparty na rozwiązaniach Schneider Electric.

Jest to ważny element inteligentnego budownictwa. System gromadzi informacje płynące z całego obiektu w jednym miejscu i pozwala na szybką reakcję na zmiany warunków zewnętrznych i wewnętrznych, by uzyskać optymalne zużycie energii, poprawić funkcjonalność, zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort, podkreśla Marek Olszewski, dyrektor techniczny pionu Buildings firmy Schneider Electric.

Platforma systemu zarządzania instalacjami technicznymi składa się z oprogramowania TAC Vista, swobodnie programowalnych sterowników TAC Xenta i MNL I/A Series, modułów komunikacyjnych i funkcyjnych oraz elementów pomiarowych i wykonawczych. Systemy automatyki budynkowej Schneider Electric zarządza między innymi takimi instalacjami jak: automatyka wentylacji i klimatyzacji, automatyka ciepła i chłodu, sterowanie oddymianiem, monitoring w instalacji elektrycznych.

System bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym poszerzony został również o kontrolę dostępu firmy Schneider Electric. Taki system jest częścią infrastruktury zabezpieczeniowej obiektów. Pomaga nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale również ułatwić nadzór i usprawnić ruch osobowy między innymi na stadionach sportowych. Głównym zadaniem tych systemów jest ograniczenie dostępu osób nieuprawnionych do określonych obiektów, np.: wydzielonych stref na trybunach stadionu.

System kontroli dostępu firmy Schneider Electric zaprojektowany został w oparciu o platformę Andover Continuum. Sterowanie odbywać się będzie poprzez ethernetowe sterowniki kontroli dostępu ACX Series współpracujące z modułami rozszerzeń xPPI8 i xPBD4.

Jedną z głównych przesłanek decydujących o wyborze naszego systemu była jego jakość i niezawodność. Na tak dużym i prestiżowym obiekcie potrzebny jest system sprawdzony i cieszący się bardzo dobrą opinią innych użytkowników. Tu potwierdzą się jego możliwości techniczne oraz zostaną wykorzystane niestandardowe funkcje do integracji z urządzeniami różnych, niezależnych producentów, dodaje Jacek Parys, dyrektor handlowy pionu Buildings firmy Schneider Electric

Rozwiązania Schneider Electric Buildings Polska są wykorzystywane również w innych obiektach sportowych w Polsce, między innymi w otwartym w ubiegłym roku stadionie Legii Warszawa, jak również na stadionie Cracovii w Krakowie.

Projektując nowoczesny stadion, szukano rozwiązania, które pozwoli efektywnie zarządzać obiektem, a jednocześnie umożliwi optymalizację kosztów zużycia energii.

źródło: www.energetyka.xtech.pl
zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer