BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia ukończony

Z autostrady A4 do lotniska we Wrocławiu już niedługo będzie można dojechać nowym odcinkiem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Inwestycja przyczyni się do lepszej komunikacji podczas Euro 2012.

Budowa 7-kilometrowego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia została praktycznie ukończona. Trwają jeszcze prace porządkowe, jeżdżą zamiatarki, są też prowadzone prace poza trasą główną - na drogach zbiorczych i serwisowych prowadzących do pól. Sama trasa jest już gotowa, ma pełne oznakowanie.

Do rozpoczęcia użytkowania nowego odcinka potrzebne jest tylko uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Nadzoru Budowlanego. W tym celu wykonawca, firma Budimex oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kompletują wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli nie znajdą się żadne przeszkody formalne, nową drogą będzie można jeździć już po długim weekendzie majowym.

Nie wszystkie wybudowane zjazdy i łącznice będą otwarte od razu. W obawie o nadmierne skumulowanie ruchu w części ulic, miasto zdecydowało się na pozostawienie kilku z nich zamkniętych aż do zakończenia budowy, co według GDDKiA nastąpi latem tego roku.

To już drugi ukończony odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W grudniu otwarty został fragment z Magnic do autostrady A4. Cała droga ma za zadanie odciążyć główne arterie Wrocławia i skierować ruch tranzytowy poza miasto. Inwestycja przyczyni się też do lepszej komunikacji podczas Euro 2012.

źródło: PL.2012
zdjęcie: Marek Przybyło/Aeroklub Wrocławski

logo footer