BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Terma Bania z "zielonym dachem"

Terma Bania wciąż w budowie, ale prace nabierają tempa. W kwietniu rozpoczęły się prace związane z budową naturalnego "zielonego dachu".

Do otwarcia Termy Bania pozostały już niespełna dwa miesiące, a obiekt przypomina coraz bardziej ekskluzywny budynek.

W kwietniu rozpoczęły się między innymi prace związane z budową naturalnego, "zielonego dachu". Ta forma pokrycia dachów to wciąż mało popularne rozwiązania na terenie Polski. Dlatego Terma Bania będzie pierwszym tak oryginalnym obiektem na południu naszego kraju.

"Zielony dach" białczańskiej inwestycji będzie dachem ekstensywnym - roślinność pokrywająca obiekt nie będzie wymagała dużej ilości wody. Posadzone rośliny będą mało wymagające i doskonale wkomponują się w krajobraz tatrzański. Znajdą się na nim przede wszystkim rojniki, rozchodniki, macierzanka oraz inne kwitnące, kolorowe zioła. Dzięki temu naturalnemu pokryciu obiekt przyczyni się do ochrony środowiska.

Dzięki tej specyficznej, górskiej roślinności dach Termy Bania będzie sprawiał wrażenie kwitnącej łąki. Niepowtarzalności doda mu także z pewnością specyficzny, falisty kształt - niespotykany do tej pory w tego typu obiektach.

źródło i zdjęcie: www.panpikto.pl

logo footer