BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Postęp prac przy budowie dachu Stadionu Narodowego w Warszawie

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwają intensywne prace przy dachu. Zakończono montaż dachu szklanego, zaawansowany jest montaż pomostów technicznych, do 50% zbliża się montaż membrany.

Po zakończeniu montażu dachu szklanego podjęto ostatnie przygotowania do montażu dachu ruchomego, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Zakończono przygotowania do montażu na płycie boiska ekranów wielkoformatowych, który również rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Szerokim frontem montowane są balustrady: szklane na trybunach, stalowe na schodach kaskadowych. Trwają roboty zewnętrzne przy budowie schodów terenowych i ich okładanie wykładziną granitową. Trwają przygotowania do montażu ogrodzenia.

W ramach 18 ha terenu przeznaczonego na Stadion Narodowy w Warszawie, wraz z jego najbliższym otoczeniem, 6 ha terenu stanowi bryła stadionu. Kolejne 6 ha są to drogi, w tym droga pożarowa otaczająca bryłę stadionu, zabezpieczająca stadion, place postojowe dla sprzętu przeciwpożarowego i służb ratowniczych, a także wydzielone place dla potrzeb wozów transmisyjnych i urządzeń TV.

Pozostałe 6 ha stanowi zieleń, którą obsadzane są skarpy wokół stadionu oraz zieleń tzw. wysoka, a także ścieżki spacerowe i pochylnie do poruszania się dla osób niepełnosprawnych.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer