BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Świdnicy będzie budowany drugi Orlik

Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy powstanie boisko w ramach programu "Moje boisko-Orlik 2012". Bliźniaczy kompleks działa już w Świdnicy przy Szkole Podstawowej nr 4.

Nowe boisko wpisuje się w nasz wieloletni plan poprawy bazy sportowej w mieście. Dotyczy to nie tylko szkół i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale także osiedli. W ostatnich latach mogliśmy obserwować inwestycje na dużą skalę. W tym roku Orlik zastąpi wysłużone asfaltowe boiska, które są obecnie do dyspozycji na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. Baza sportowa szkoły poprawi się więc zdecydowanie, a korzystać z niej będą mogli również inni mieszkańcy, mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Jeśli szybko uda się wyłonić wykonawcę, to prace przy budowie Orlika w Świdnicy rozpoczną się jeszcze w lipcu i zakończą w październiku tego roku. Udostępnienie Orlika planowane jest na listopad. Do prezydenta wpłynęło już pismo z Ministerstwa Sportu i Turystyki z informacją, że 330 tys. zł dotacji na budowę Orlika w Świdnicy zostało zabezpieczone. Taką samą kwotę wyłoży Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a brakujące pieniądze dołoży miasto Świdnica ze swojego budżetu.

W ramach budowy Orlika w Świdnicy przy ul. Wodnej powstaną dwa boiska. Jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej. Kompleks będzie ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w zaplecze z szatnią i sanitariatami. Identyczny obiekt od grudnia 2009 roku służy uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Marcinkowskiego i mieszkańcom osiedla Młodych.

źródło: www.dolnyslask.naszemiasto.pl
zdjęcie: Wiktor Bąkiewicz / UM Świdnica

logo footer