BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

16 czerwca otwarcie Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

Już 16 czerwca będzie otwarcie Termy Bania w Białej Tatrzańskiej. Prace przy jej budowie są już na finiszu. Otwarcie Termy Bania będzie mocnym akcentem rozpoczynającego się sezonu letniego na Podhalu.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to nie tylko nowoczesny basen z wieloma atrakcjami ale przede wszystkim połączenie nowoczesności - głównie za sprawą innowacyjnych technologii - z tradycyjnym góralskim folklorem, który można dostrzec w architekturze obiektu.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy "zielony dach" Bani, który pokryty roślinnością doskonale uzupełnia tatrzański krajobraz. Na falistym dachu obiektu znajdą się rojniki, rozchodniki, macierzanka oraz inne kwitnące, kolorowe zioła. Dzięki tej specyficznej, górskiej roślinności dach Termy Bania będzie sprawiał wrażenie kwitnącej łąki.

Do najważniejszych atutów białczańskiej Termy z pewnością będzie należeć kąpiel w wodzie termalnej - znanej ze swoich zdrowotnych właściwości. Woda w obiekcie wydobywana jest z głębokości 2500 m i dostępna będzie w każdym z basenów. Jej pierwotna temperatura wynosi 72 stopni Celsjusza. Docelowo będzie schładzana do temperatury 24-38 stopni. Dodatkowo wykorzystywana będzie do ogrzewania budynku, co pozwoli na 100% wykorzystanie dobrodziejstw geotermii.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, której otwarcie nastąpi 16 czerwca, będzie podzielona na strefy. Rodzinom z dziećmi dedykowana będzie Strefa Głośna - będąca kwintesencją parku rozrywki. Ci, którzy będą chcieli korzystać z bardziej spokojnych form relaksu będą mogli korzystać ze Strefy Cichej. Kolejne strefy regeneracji i odpoczynku to Saunarium oraz SPA i Wellness. Goście Termy będą mieli również okazję, by spróbować tradycyjnych, góralskich potraw, które serwowane będą w punktach gastronomicznych obiektu.

Mimo, że do otwarcia pozostał jeszcze niecały miesiąc, zainteresowanie ze strony turystów rośnie. Ten fakt nie dziwi, zważywszy, że w tym regionie - tak po polskiej jak i po słowackiej stronie nie powstał jeszcze obiekt, łączący w sobie tak wiele różnorodnych cech.

źródło i zdjęcie: www.panpikto.pl

logo footer