BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie stadionu piłkarskiego w Kołobrzegu

Nowy stadion piłkarski w Kołobrzegu ma już pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie obiektu zaplanowano na 4 czerwca.

Stadion piłkarski w Kołobrzegu kosztował 23,5 mln zł. 40 proc. tej kwoty stanowiła unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Obiekt od jesieni 2009 r. budowała spółka Skanska SA. Stadion ma pełnowymiarowe boisko piłkarskie pokryte naturalną nawierzchnią, dwie zadaszone trybuny na 3014 widzów oraz sztuczne oświetlenie o mocy 1400 luksów, zamontowane na czterech 38-metrowych masztach.

Zbudowane zostało także kompletne zaplecze socjalne, pomieszczenia dla telewizji, która będzie mogła przeprowadzać na żywo transmisje spotkań w jakości HD oraz jeden z najnowocześniejszych w kraju systemów monitoringu. Przy stadionie powstał parking dla autokarów i 228 samochodów osobowych oraz mniejsze boisko treningowe.

Pierwszymi drużynami, które rozegrają mecz na nowym stadionie piłkarskim w Kołobrzegu, będą reprezentacje U-19 Polski i Włoch. W czwartek wieczorem piłkarze zmierzą się na nowej murawie w ramach turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy.

3 czerwca po południu na boisko mają wyjść zawodnicy Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg i zwycięzcy turnieju szkół podstawowych. Po tym spotkaniu towarzyski mecz ma rozegrać Lech Poznań i Kotwica Kołobrzeg.

Dzień później stadion piłkarski w Kołobrzegu zostanie oficjalnie otwarty. Podczas uroczystości obiektowi zostanie nadanie imię Sebastiana Karpiniuka - kołobrzeskiego posła Platformy Obywatelskiej, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Na uroczystość 4 czerwca władze Kołobrzegu zaprosiły m.in. premiera Donalda Tuska oraz marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę.

Kołobrzeg jest na liście 21 rekomendowanych centrów pobytowych na Euro 2012. Nowy stadion wizytował niedawno przedstawiciel UEFA Patrick Wattebled. Wysoko ocenił obiekt i zapowiedział, że będzie zachęcał drużynę narodową Francji do skorzystania podczas turnieju z kołobrzeskiej bazy noclegowej.

źródło: PAP
zdjęcie: www.miasto.kolobrzeg.eu

logo footer